​Sosyal Tesislerde Düğün Yapmak

​Sosyal Tesislerde Düğün Yapmak

 Sosyal tesislerde düğün yapmak konusu çiftler tarafından fazlaca merak edilen ve araştırılan konular arasında bulunuyor. Aslında sosyal tesisler düğünler yapılsın diye kurulan mekanlar değillerdir. Sosyal tesisler, pek çok hizmeti bünyesinde barındıran kuruluşlar için kullanılan genel bir isimdir.
 
 Sosyal tesisler insanlara ekonomik fiyatlar ile hizmet sunan, yeme içme, dinlenme yerleri olarak faaliyetini sürdürür. Bunun yanında bazı organizasyonlar için de kullanılabileceğiniz ve bu doğrultuda hizmet veren yerlerdir. Bu organizasyonlardan biri de düğündür.
 
 Bankaların, spor klüplerinin ve devlet dairelerinin sosyal tesisleri bulunur ve bu tesislerde kuruluşların kendi üyeleri, çalışanları için özel olarak yapılan mekanlar bulunur.
 
 Sosyal tesislerde düğünlerin yapılıyor olmasından pek çok insanın haberi yoktur. Çünkü pek popüler değildir. Aslında bu tesislere üye olsanız da olmasanız da organizasyonlarınızı burada yapabiliyorsunuz.
 
 Bir araştırma yaparak kendinize en uygun mekânı ve kendinize en uygun olan ücreti bulunan yerleri bulabilirsiniz. Şehrin içinde, kalabalıkta ya da şehrin dışında kalabalığın az olduğu yerlerde düğün organizasyonunuz için mekanlar bulabilmeniz mümkün.
 
 Popüler şehirlerimizden biri olan Istanbul'da düğün ya da başka organizasyonlarınız için kullanabileceğiniz sosyal tesislerin bazıları şunlardır;
 
 Ilk olarak Sophia Çekmeköy, Çengelköy'den bahsedelim. Boğazın havasını almak istiyorsanız ve bugün için güzel bir mekan arayışındaysanız düğününüzü burada gerçekleştirebilirsiniz.
 
 Yeşilin ve mavinin en güzel tonlarının birleştiği bu mekânda İmparatoriçe Sophie’nın kalan izleri sayesinde muhteşem bir düğüm yapma imkanı bulabilirsiniz. Araştırmanızı ve mekanı internet üzerinden ya da bizzat gidip gezerek görmenizi tavsiye ederiz.
 
 Bir başka öneri olarak Asia Royal Pamukspor Tesisleri ile karşınızdayız. Düğün organizasyonlarınız için kullanabileceğiniz bu mekan ağaçlarla çevrilidir ve havuz başı düğün yapma ayrıcalığından da yararlanabilirsiniz.
 
 Bunun yanında otel hizmeti de sunuyor olması ile beraber dilerseniz konuklarınızın gece otelde kalması için hizmet alabilirsiniz. Ayrıca düğününüzün yanında balayınızı da burada yapma imkanı bulabilirsiniz. Otel hizmetinin suit balayı odaları da bu doğrultuda hizmet vermektedir.
 
 Bir diğer önerimiz ise; Cemile Sultan Korusu. Cemile Sultan Korusu'nda boğaz eşliğinde bir düğüm gerçekleştirebilirsiniz. Hem tepeden şehir manzarası bulunan hem boğaz havası alabileceğiniz hem de ormanın içinde bulunan bu sosyal tesis içinde yapacağınız düğün hayallerinizdekinden daha güzel olacak.
 
 TCDD Fenerbahçe Spor Tesisleri olarak başka bir öneri ile devam edelim. Istanbul'da bulunan en gözde ve güzel mekanlardan biri olan TCDD Fenerbahçe Spor Tesisleri'nda yapacağınız düğününüzde boğaz manzarasıyla da sizi karşılıyor olan bir mekân.
 
 Bu tesisler haricinde daha uygun fiyatlarla ama güzel bir mekânda düğünümü ya da organizasyonumu yapmak istiyorum diyorsanız, tercih edebileceğiniz mekanlar arasında kültür merkezleri, öğretmen evleri ve polis evleri bulunuyor. Bunun haricinde yine uygun fiyatlı olarak hizmet veren bazı misafirhaneler de bulunuyor.
 
 Sizlere önermiş olduğumuz mekanlar İstanbul içinde bulunan mekanlardır. Siz de araştırmalar yaparak kendi şehrinizde bulunan sosyal tesisleri gezip görerek isteğinize uygun bir organizasyon mekanı bulabilirsiniz.
 
 

Son Keşfet Yazıları