2020 Gelin Saçı Modelleri

2020 Gelin Saçı Modelleri

2020 Modasına Göre 10 Gelin Saçı Trendi

Saç ve makyaj seçiminde 2020 gelin modasını uygulamak istiyorsan doğru yerdesin! Vera Wang ve Pnina Tornai gibi ünlü gelinlik tasarımcılarının podyumlarında gördüğümüz en çarpıcı 10 gelin saçı trendini senin için bir araya getirdik.

Düğün hazırlıkları arasında davetli listesi hazırlamadan, gelinlik provalarına dek seni strese sokacak pek çok şey var. Ama can sıkıcı bir uğraşa dönüşecek son iş, hayallerindeki gelinliğe eşlik edecek gelin saçını seçmek olmalı! Elbette gelin saçın gelinliğin, makyajın ve düğün mekanıyla uyumu önemli. Bu sebeple diğer üçünden birini seçtiysen, saç modeline karar verirken dikkatli olmalısın. Açık havada yapılacak törenler için genelde salaş topuzlar veya açık saç tercih edilirken, salon düğünleri için daha iddialı modeller tercih edilebiliyor.

Peki 2020 yılında gelin saçı modasında neler olacak? Bu yıl podyumlarda, televizyonda ve düğünlerde hangi modelleri daha sık göreceğiz bakalım!

Bu yılın gelin saçı modası; Vera Wang, Laure de Sagazan ve Ines di Santo gibi modacıların 2020 sonbahar-kış sezonu gelinlik defilelerinde ve elbette New York Bridal Fashion Week’te belirlendi bile. 2020 yılına damga vuracak gelin saçı ve makyajı modellerini bu yaz gerçekleşecek düğününde uygulayarak gelin modasının öncüsü olabilirsin! İşte 2020 gelinlerinin saç ve makyaj tercihinde göz önünde bulundurması gereken 10 trend!

gelinsaci

2020’nin en hit trendi düz saç

Jenny Yoo, Julie Vino ve David’s Bridal defilelerinden tüm moda camiasına yayılan gelinlikle düz saç modası, 2020’nin öne çıkan trendi. Bu gelin saçı modelini, yüzünün güzelliğini öne çıkarmak için tercih edebilirsin. Özellikle ortadan ayrılmış, ön tutamları kulak arkasına sıkıştırılarak saçların sırta uzandığı model, sezonun hiti olacak gibi. Üstelik bu saç modeli çabasız bir şıklık sergilediği için hem yoğun hem de hafif makyajla kullanabilirsin. Düz gelin saçı uçuş uçuş gelinlikler, çok kabarık olmayan A kesim, askılı ya da tek omuzlu modeller başta olmak üzere hemen her kesimle uyum gösterebilir.

gelinsaci

Gelinlikle saç bandı takılır mı?

2019’da Instagram ve Pinterest’i adeta ele geçiren saç bantları, 2020 gelin saçı modasında da kendini gösteriyor. Klasik düz kadife modellerden işlemeli, incili, yaldızlı ve desenli saç bantlarına dek yüzlerce çeşitten biri, gelinliğini tamamlayacak mükemmel aksesuar olabilir. New York Bridal Fashion Week’te de fark edildiği üzere bu aksesuarlar düz veya dalgalı saçla hatta topuzla bile tercih edilebiliyor. Özellikle helen gelinlik modeli ve vücudu komple saran işlemeli bir gelinlikle saç bandı birbirini çok iyi tamamlayacaktır.

gelinsaci

Kurdeleler gelin saçlarına taşınıyor

2020’nin üçüncü gelin saçı trendi de gösterişten uzak ve zarif fiyonklar, kurdeleler. Feminen stil tutkunu gelinlerin en sevdiği aksesuar olan fiyonkları, korse ve kemerlerde sık sık görüyorduk. Bu sene Laure de Sagazan, Monique Lhuillier ve Watters defileleriyle birlikte gelin saçlarına taşındılar. İpek ve kadife fiyonklar 2020’nin trendi, üstelik inci işlemeli olanları hem modern hem klasik bir görünüme sahip.

gelinsaci

Abartısız prenses saçı

Hem sade bir gelin saçı yaptırmak hem de bir prenses gibi hissetmek istiyorsan çare 2020’nin dördüncü gelin saçı trendi olan örgü taç! Aslında bir çeşit gelin topuzu olan örgü taç, saçın örülmesi ve daha sonra başın üstüne bir taç gibi yerleştirilmesiyle yapılıyor. Saçın seyrekse üzülme! Postiş eklemeleriyle gür bir örgü taç elde edebilir ya da daha salaş bir örgü taç yaptırabilir. Böylelikle abartıdan uzak ve zarif bir gelin saçına sahip olabilirsin. Gelin saçı olarak örgü taç, kulakları açıkta kalacağı için, iddialı küpeler tercih edebilirsin.

gelinsaci

Saçlarına pembe bir dokunuş şart

Düğünden hemen önce saçlarını pembeye boyamak fazla radikal bir karar olabilir ama 2020 gelin modasında pembe renk trend! Bir tutam saçını pembeye boyatarak, saçlarına pembe saç aksesuarı ya da pembe çiçekler takarak bu modaya ayak uydurabilirsin. New York Bridal Fashion Week’in en çok ilgi gören marka ve tasarımcılarından Marchesa, Pnina Tornai ve Ines Di Santo yeni gelinlik koleksiyonlarını pembe saçlı gelinlerle tanıtmıştı. Pembe renkte saç ve saç aksesuarları özellikle romantik stilde gelinliklere çok yakışıyor.

gelinsaci

Düğün öncesi saç uzatma derdine son!

Bu sene şaşaadan uzak, gelinin kendi güzelliğini ön plana çıkaran saç modelleri moda orası kesin! BHLDN ve Lela Rose gibi markaların gelinlik defilelerinde dikkat çeken yeni trend de kısa ve hacimli gelin saçları. Özellikle saç bandı trendinin etkisinde yükselen kısa gelin saçı modasını yakalamak için saçların omuz hizasından yüksekte bitmesi şart. Daha sonra saçlara denizden yeni çıkmış gibi görünmesi için maşa ya da fönle hafif dalgalar verilmeli. Pembe renk saç moda olsa da kısa gelin saçında doğal tonlar öneriliyor. Bu saç tipi özellikle balıkçı yaka, iki parça ya da diz üstünde biten gelinliklerle mükemmel uyum sağlıyor.

gelinsaci

Duvağını kişiselleştir!

Hailey Bieber’ın duvağındaki “Till Death Do Us Part” yani “Ölüm Bizi Ayırıncaya Dek” yazısı çok konuşulmuştu. 2020’de buna benzer başka tasarımlar da görecek gibiyiz. Sen de ister uzun ister kısa duvağına sizi yansıtan kısa bir mesaj işletebilir ve duvağını özel kılabilirsin. Duvağa işlenecek mesaj bir şarkı sözü, şiir ya da aranızdaki bir diyalog dahi olabilir! Üstelik bu duvağı yıllar sonra kendi kızına devredebilir, onu bir aile yadigarına dönüştürebilirsin.

gelinsaci

Meghan Markle etkisi sürüyor

Meghan Markle geçtiğimiz yıl evlendi, ilk bebeğini kucağına aldı ama gelin stilinin yankıları 2020 modasına dek uzanıyor. Markle düğün gününde uzun saçlarını ensesinde basit bir topuzla birleştirmiş ve saç stilistlerinin beğenisini kazanmıştı. “Undone” yani “bitmemiş” gelin saçı topuz modeli, 2020 yılında da topuzdan vazgeçmeyip abartıya kaçmak istemeyen modern gelinlerin tercihi olacak. Bu saç modelini zarif saç aksesuarlarıyla farklılaştırabilir, özellikle straplez gelinlikle kullanabilirsin.

gelinsaci

İddialı şapkalar geri dönüyor

Sonbahar 2020 gelinlik defileleri ve New York Bridal Fashion Week’te en dikkat çeken parçalar arasında gelin şapkaları da vardı. Üstelik İngiliz tarzı zarif, ufak-tefek şapkalardan değil büyük ve iddialı modellerden, “Ben buradayım” diyen parçalardan bahsediyoruz! Watters ve Carol Hannah gelinlik defilelerinde şapka kullandı. Hayley Paige ise bir adım daha ileri giderek mankenlerini podyuma parlak taş işlemeli kovboy şapkalarıyla çıkardı. Romantik gelinliklerle tül ya da kovboy şapkalar,klasik gelinliklerle yüzü tülle kapatan zarif şapkalar, modern gelinliklerle ise femme fatale modeli iddialı şapkalar tercih edilebilir.

gelinsaci

Mor makyaja şans vermelisin

Saça bu kadar değinmişken, ufak bir makyaj trendinden bahsetmemek olmaz! Gelin makyajında özellikle dudakta pembe ve nude tonların yeri sağlam. Ancak bu sene gelin makyajında mor renk ön plana çıkacak. Gelin makyajını düşününce ilk başta yadırgansa da mor renk özellikle dudakları daha iddialı ve dolgun bir görünüme kavuşturabilir. Gözlere ise daha romantik bir anlam katabilir. Özellikle pembe çiçek ya da saç modasıyla birlikte değerlendirilirse mor makyaj trendi, çok sıra dışı bir gelin stili oluşturabilir. Eğer beyaz tenliysen sıcak ve bordo alt tonlu bir mor ruj seçebilirsin. Buğday tenliysen leylak tam sana göre; esmerlere ise vamp, koyu ve pembemsi çarpıcı rujlar yakışıyor.

Son Keşfet Yazıları