Aşkınızı Taze Tutmanız İçin Altın Değerinde Öğütler

Aşkınızı Taze Tutmanız İçin Altın Değerinde Öğütler

Aşk gelip geçici, sevgi kalıcı derler peki gerçekten öyle midir? İşte aşkınızı taze tutmak için altın değerinde öğütler;
 
Aşk Neden Biter?
 
İlk önce aşk nedir? sorusuna bakalım. Aşk; iki insanın birbirine karşı veya da tek taraflı olarak hem fiziksel hem de ruhsal yönden kuvvetli duygular beslemesi anlamına gelmektedir. Aşkın belirli bir süresi var mıdır? İşte bu kişiden kişiye göre değişmektedir. Bazı çiftlerin aşkları sonsuza kadar sürmekte bazılarının ise belirli bir zaman sonra bitmektedir. Aşkın bitmesinin bazı çeşitli nedenleri vardır. Bunlar;
 
l “Nasıl olsa benim” düşüncesi
l Aşkın tekdüze bir hale gelmesi
l Çiftlerin birbirlerine karşı olan sevgilerinin azalması
Gibi çeşitli nedenleri vardır. Kısacası aşkın bitmesine neden olan şey birbirinize karşı verdiğiniz değerin ve birbirinize karşı olan saygının yok olmasıdır. Sevgi, saygı ve değer duygusu azaldıkça aşk da ortadan kalkacaktır. Bu duyguyu hatta tutmak sizin ve partnerinizin ellerindedir.
 
Aşkı Taze Tutmak İçin Neler Yapılmalıdır?
 
Aşkı taze tutmak için yapılması gereken bazı şeyler vardır. Bunlar;
 
l Beraber yeni şeyler denemek: Rutin hayatın dışına çıkarak yeni şeyler denemek her zaman heyecanlı olacaktır.
l Beraber baş başa vakit geçirmek: İlişkideki en önemli şeylerden biri de baş başa geçirilen vakittir. Buna özen göstermeniz gerekmektedir.
l Sürprizlere açık olmak: Çeşitli sürprizler yaparak birbirinizi şaşırtabilirsiniz. Bu ilişkinizi ilk günlere götürerek aşkınızı taze tutmanıza yardımcı olacaktır.
l Fantezilere önem vermek: Fanteziler, ilişkinize renk katmanıza yarayacak en önemli şeylerden biridir. Cinsellikte fantezilere yer verebilirsiniz.
l İlişkinizdeki en önemli tutku birbirinizle olan iletişiminizdir: İletişim, çiftler arasında en önemli şeylerden biridir. Birbirinizle olan iletişiminizi hiçbir zaman koparmamanız aşkınızı çok daha taze tutacaktır.
l Birbirinize karşı iltifat etme: Genellikle ilişkilerin ilk zamanlarında çiftler birbirlerine sürekli iltifat eder. İltifatlar insanın kalbini okşayan güzel sözlerdir. İlişkinizden iltifatları hiç eksik etmeyin
l Dikkatinizi dağıtacak şeylerden kaçının: Telefon, bilgisayar veya da televizyon gibi şeyler dikkatini dağıtmaktadır. Özellikle de partnerinizle baş başa kaldığınızda bu tarz dikkat dağıtıcı uyaranlara yer vermemelisiniz.

Son Keşfet Yazıları