Bekârlığa Veda Partisi Nasıl Olmalı? (Kadınlar İçin)

Bekârlığa Veda Partisi Nasıl Olmalı? (Kadınlar İçin)

Evlilikten önce son bir bekâr gün… Bekârlığa veda partisi organizasyonu için ideal gündür. Son bir çılgınlık, son bir eğlence kurtları dökme fırsatı olarak görülür. Son zamanlarda ülkemizde de oldukça yaygın hale gelmiş durumdadır. Düğünler için son bir geri sayım olarak da görülen bekârlığa veda partileri son yıllarda Türkiye'de de gündem haline geldi. Hem erkekler hem de kadınlar için çok önemli olan bu tatil, bekâr olmadan önce arkadaşlarınızla eğlenme fırsatı sunuyor. Peki, bekârlığa veda partisi nedir? İşte bir bekârlığa veda partisi düzenlemek için bazı fikirler.

Bekârlığa Veda Partisi Nedir?

Evlilik öncesi en yakın arkadaşlarla eğlenme fırsatı sunan bekârlığa veda partisi artık birçok seçenek sunuyor. Kişisel istek ve görüşlerinize bağlı olarak farklı mekânlarda farklı seçenekleri değerlendirebilir ve harika bir parti kutlayabilirsiniz.

Bekârlığa veda partisi, arkadaşlarla eğlenmek ve düğün öncesi bir mekânda kutlama yapmak için düzenlenen bir organizasyondur. Adından da anlaşılacağı gibi bunlar bekâr kişilerin bekârlık günlerini terk etmelerinin kutlandığı organizasyondur. Hem erkekler hem de kadınlar için bu partiler çok şık mekânlarda harika organizasyonlarla yapılmaktadır. Tabii ki, bu konuda dikkate alınması gereken birçok farklı durum vardır.

Bekârlığa Veda Partisi İçin Organizasyon Fikirleri

Bekârlığa veda partisi organizasyonu, artık sadece bir mekân tutulup yapılan bir organizasyon değildir. Bunun çok ötesine imzalar atılmaktadır. Çok başarılı organizasyonlar ve etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Bekârlığa veda partisi organizasyonu baştan sona üzerinde özenle durulması gereken bir etkinliktir, kutlamadır. O yüzden bu organizasyon düzenlenirken mutlaka kusursuz olması için olanca çaba gösterilmelidir. Çünkü bekârlığa veda partileri ölümsüzdür. Peki, iyi bir bekârlığa veda partisi içinde olması gerekenler nelerdir?
 
  • Gelinin bekârlık günlerinde yanında bulunan ağladığı zamanlarda omzunu uzatan yakın ve samimi arkadaşları; ahretlik de dediğimiz bu can yoldaşları bekârlığa veda partisinin olmazsa olmazlarıdır.
  • Gelini diğer nedime ve can yoldaşlarından ayıracak o özel kıyafet. Genellikle gelinin kız arkadaşlarınca tasarlanmış bir tişört olan bu kıyafet geline özel logo ve yazılar içermektedir. The gelin, gelin hanım, sultanım gibi baskılar içeren bir tişört partide mutlaka gelinin üzerinde olmalıdır.
  • Tüllü tef ve şaka amacıyla hazırlanmış pankartlar, gelin olamayanlar için üzüntü giderici teselli duvakları
  • Bekârlığa veda pastası; pek çoğunuzun aklından geçtiği gibi illa biri çıkar ve bu pastanın biraz müstehcen olmasını sağlar. Özel tasarım veda pastası da olmazsa olmazlar listemizde yer almaktadır.
  • Gene duygusal can yoldaşlarımızdan yakın arkadaşlarımızdan birinin hazırlatacağı hatıra hediyelikleri. Gelen yakın dostlarımızı hediyesiz bırakamayız ya…
  • Bekârlığa veda maskeleri, bekârlığa veda davetiyeleri, ikram çeşitleri ve bekârlığa veda kurabiyeleri de bu eğlencenin birer parçasıdır.
  • Yine adettendir gecenin ilerleyen saatlerine çıkarılan dansöz ve doyasıya eğlence. Bazı kızlarımız bunu farklı yorumlayıp erkek dansçı da getirtebilmektedir.
 
 

Son Keşfet Yazıları