Düğün Mekanları

Düğün Mekanları

Tüm İlçeler Düğün Mekanları

Tüm Şehirler Düğün Mekanları

Düğün Salonu seçmek, evleneceğiniz zamana ve oturacağınız eve karar vermek kadar zor bir süreçtir. Düğün mekanlarını araştırdığınız zaman karşınıza farklı farklı alanlar çıkmaktadır. Sonradan pişman olmamak ve doğru bir tercih yapmak istiyorsanız bu yazımızı dikkatle okumalısınız.
 

Düğün Mekanları Çeşitleri


 
Düğün Salonları: En çok tercih edilen düğün mekânı şüphesiz Düğün Salonlarıdır. Her ilçede ve her bütçeye uygun alanların olmasından dolayı tercih edilmektedir.
 
Kır Düğünü: Özellikle yaz ayların da tercih edilen kır düğünü, yeşil alanların içerisinde, ferah ve rahat bir düğün yapmak isteyen çiftlerin seçtiği alanlarıdır.
 
Oteller: Gösterişli düğünlerin ilk tercihi olan oteller, sunduğu paketler ve konseptlere göre çiftlere farklı seçenekler sunmaktadır.
 
Tarihi Mekanlar: Hayatlarındaki en özel güne tarihi bir anlam daha katmak isteyen çiftlerin tercih ettiği alanlardır. Yüzyıllardan beri ayakta duran bu yapılarda yapılan düğünler çeşitli konseptlerle çiftlerin tercihlerine sunulmaktadır.
 
Sosyal Tesisler: Son dönemlerde çiftlerin en çok tercih ettiği düğün mekanları arasındadır. Kamusal alan olmasından dolayı temizlik, hizmet gibi konularda sorun yaşanmamaktadır. Açık ve kapalı alanları, tarihi dokular gibi alanlarda olması tercih sebebini artırmaktadır.
 
Restoranlar: Az sayıda davetlinin katılacağı organizasyonların yapıldığı alanlardır. Yemek havasında geçen bu düğünler genellikle aile arasında yapılan düğünler olarak bilinmektedir.
 
Kulüpler ve Davet Alanları: Son dönemlerde olağanın dışına çıkıp eğlence üzerine düzenlenecek olan düğün çeşididir.
 
Tekne Düğünü: Kır düğününden sonra tercih edebileceğiniz açık hava alanlarının bir diğer çeşidi ise tekne düğünleridir. Deniz havasının güzel olduğu şehirlerde tercih edilen bu düğün türü için misafirleriniz geleceği zaman planlamasını doğru bir şekilde yapmalısınız.
 
Nikah Salonları: Sadece nikah merasimi düzenlemek isteyen çiftlerin tercih alanlarıdır. Belediyelerin salonlarında gerçekleştirilen bu organizasyonlar sade bir evlilik isteyen çiftlerin seçtiği alanlardır.
 
Nikah Sonrası Yemeği: Nikah merasimi sonrasında düğün yemeği olarak da adlandırılan nikah sonrası yemeği, çiftlerin aile yakınlarıyla birlikte yemek yedikleri organizasyonlardır. Genellikle nikah salonuna yada çiftin oturacağı eve yakın alanlar seçilmektedir.
 
 
Düğün mekanları olarak adlandırılan bu alanlar aynı zaman söz, nişan, kına ve sünnet düğünü olarak da kullanılmaktadır.