Düğün Pastası Nasıl Olmalı?

Düğün Pastası Nasıl Olmalı?

Düğünlerde düşünülerek verilmesi kararlardan biride düğün pastasının nasıl olacağı olmalıdır. Davetlilerin dikkatini direk olarak çekecek olan düğün pastası güzel gözükmelidir ki akılda kalıcı olsun. Düğün pastasını düğünden 1-2 ay önce seçmek en doğru karar olacaktır. Çünkü son ana bıraktığınız zaman diğer tüm işlerle ilgilenmek için düğün pastasını atlayabilirsiniz. Diğer bir hususta düğün pastasını kimin veya hangi işletmenin yapacağıdır. Hiç deneyimi olmayan daha yeni bir pastaneye yaptırmaktansa daha önce birçok kez düğün pastası yapmış olan pastanelerin tercih edilmesi bu durumda en doğru karar olacaktır.
 
Düğün Pastası Büyük Olmalı
 
Düğün pastasını misafirlerin gördükleri anda beğenecekleri bir şekilde ve büyüklükte olması pastanın akılda kalıcı olması için çok önemli bir unsurdur. Bunlar olmuşken pastanın dağıtılacağı zaman tüm davetlilere yeteceği kadar olması ise sizin misafirler karşısında böyle bir günde mahcup olmanızı engeller ve ortama pozitif bir enerji katmış olur.
 
Zamanını İyi Planlayın
 
Düğün pastasının pastane tarafından tam zamanında düğün yerine yetiştirilmesi de çok önemli bir husustur ama bu konuda sıkıntı yaşamak istemiyorsanız bir tane araç kiralayarak ve pastayı getirecek kişileri ayarlayarak böyle bir sıkıntının oluşması ihtimalini de en aza indirmiş olabilirsiniz. Pasta davetlilere yetsin birde işimizi garantiye alalım diye pastayı 5-6 kattan daha fazla yaptırmak ise pastanın yolda gelirken devrilmesine ve bunun gibi birçok kötü sonuca neden olur. Kimse böyle güzel bir gününde misafirlere mahcup olmak istemez.
 
Mevsimine Göre Ayarlama Yapın
 
Düğünü nerede yaptığınız ve düğün pastasının temasının aynı olmasına da büyük bir özen göstermelisiniz. Böylelikle pastanın daha güzel gözükmesini sağlamış olursunuz. Bazen pastanın daha şık gözükmesi için sadece bunlar yeterli olamayabiliyor, onun için düğün pastasına hangi mevsimde iseniz o mevsime göre birkaç meyve ve süslemeler eklemek de sizin için çok doğru bir seçim olacaktır. Düğün pastası hakkında da pastayı alacağınız pastane veya bir başka yere bu yıl acaba en çok ne tür düğün pastaları tercih edildi? Gibi sorular sorarak düğün pastanızı hem o dönemin trendlerine uymuş bir şekilde hem de misafirlerin gözüne çok güzel gözüken bir düğün pastası yaptırmış olacaksınız.
 

Son Keşfet Yazıları