Kütahya Düğün Salonları

Hayallerinizi süsleyen düğününüz için Kütahya'da ki en güzel Düğün Salonları sizin için listeledik. Fiyatlarını ve konumlarını incelemek için tıklayın!
Aranan İçerik Bulunamadı

* Yukarıda yer alan aramanıza benzer tahminlere göz atın.
* Yazım kurallarına uyarak daha genel aramalar yapmayı tercih edin.
* Aşağıdaki kategorilere göz atabilirsiniz.

Anasayfaya gitmek için tıklayınız.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Hizmet verdiğin alanda müşterilerin tekliflerini topla.

Her yıl 600 bin evlenecek çift, alanındaki hizmet verenleri arıyor. Siz de hemen aramıza katılın, hizmet arayanlar ile buluşun.

ÜCRETSİZ Firmanı Ekle

Tüm İlçeler Düğün Salonları

Tüm Şehirler Düğün Salonları

Düğün Mekanları

Düğünün gününün unutulmaz ve güzel geçmesi için bütün detayların önceden planlanması gerekir. Özellikle organizasyonun gerçekleşeceği düğün salonları mutlaka düğünle ilgili bilgiler dikkate alınarak seçilmelidir. Eğer düğün listesi kalabalıksa bu durumda kır düğünü tarzındaki mekanlar düğünün karmaşık görünmesine yol açacağından uygun olmayacaktır. Davetli listesinin yoğunluğuna göre karar verilmelidir. Kapalı düğün salonlarının kapasitesi değişiklik gösterdiğinden her ihtiyaca uygun seçenek kolayca bulunabilir.
 
Düğün mekanı seçerken misafirlerin yanı sıra gelin ve damadın da rahat hareket edebilmesi, ortamda çekilen fotoğrafların güzel çıkmasını sağlayacak detayların bulunması önemlidir. Masa ve sandalye süslemeleri, yapılan arka plan çalışmaları, küçük süslemeler, bir konsept belirlenmesi ve hatta misafirlerin ona uygun giyinmesi hem mekanın hem de düğünün daha hoş olmasını sağlayacaktır.

Düğün Salonları

Gelin ve damadın tercih edebileceği düğün salonları seçenekleri arasında kır düğünleri, restoranlar, otel düğünleri, saraylar ve kulüp düğünleri gibi alternatifler vardır. Özellikle otel düğünleri daha fazla ilgi görmekte olup yaz ve kış düğünleri için otellerde ayrı ayrı salonlar kullanılır. Yaz aylarında yoğunluk daha fazla olduğundan düğün tarihi belli olduğunda hiç vakit kaybedilmeden salon ayarlanmalıdır. Seçilen mekanın süslemesi için genellikle ayrı bir organizasyon firması ile anlaşmak gerekir. Bunun olup olmadığı salon yetkilileri ile anlaşma yaparken konuşulmalıdır. Salonun beklentiyi karşılayıp karşılamadığını görmek adına orada yapılmış bir düğünü izlemekte yarar vardır.
 
Düğün Salonu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Davetli sayısı düğün salonları seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biridir. Bunun için kişi sayısından emin olunmalı ve önceden davetli listesi hazırlanmalıdır. Eğer seçilmek istenen düğün mekanı havuzlu ise çocukların organizasyonda fazla sayıda olması düğünde istenmeyen kazaların yaşanmasına sebep olabilir. Davetli sayısı 500 ve daha fazla ise bu durumda restoran, otel gibi yerler seçmek daha uygun olacaktır.
 
Mekan tercihlerinde düğünün yapılacağı mevsim dikkate alınmalıdır. Genellikle düğünler yaz aylarında daha fazla yapılsa da son dönemlerde kış düğünleri de tercih edilir. Oteller, kapalı mekanlar, kulüpler kış düğünleri için kullanılabilir.
 
Salon seçerken özen gösterilmesi gereken diğer bir konu ise konsepttir. Örneğin vintage tarzda düğün isteyip otel, saray ya da kulüp seçmek uyumsuz bir görüntüye yol açacaktır. Bunun için ilk olarak düğün tarzı belirlenmeli ve ona göre mekan seçilmelidir.
 
Düğün Salonlarının Fiyatları Nasıldır?
Fiyat olarak kıyaslandığında düğün salonları arasında her bütçeye uygun yer bulmak mümkündür. Fiyatlar belirlenirken düğünün yapılacağı tarih, düğünün yemekli ve yemeksiz olması, salonun konumu, kaç davetlinin katılacağı, mekanda yapılacak süslemeler, havalandırma ve tavan yüksekliği gibi mekan özellikleri dikkate alınır. Bu gibi durumlar göz önünde tutulduğunda İstanbul, İzmir ve Ankara gibi yerlerde seçenekler gelişmiş olduğundan fiyatların daha yüksek olduğu görülecektir. Gösterişi olmayan daha düz mekanlar için ise ekonomik fiyatlar bulmak mümkündür. Bu tarz yerler için erken rezervasyon yapmak maliyet avantajı sağlayacaktır.