Düğünden Önce Gelinin Yapması Gerekenler

Düğünden Önce Gelinin Yapması Gerekenler

Düğünden önce gelinin yapması gerekenler özellikle gelin adayları için oldukça önemli bir konudur. Gelin adayları için düğünlerinin sorunsuz ve muhteşem geçmesi çok önemlidir. Gelinler düğün öncesinde fazla aksesuardan kaçınarak şık ve rahat edebilecekleri bir gelinlik seçmelidir. Eğer annenizden kalan bir yadigar varsa onun kullanılması, güzel bir gelin başı, gelin çiçeği ve mutluluğunuzu yansıtacak bir gelinlik seçmeniz sizi çok daha şık gösterecektir. Saçınızın açık kalmasını istiyorsanız kısa bir duvak ile bunu gösterebilir ve eğer yüzünüz yuvarlak bir yapıya sahip ise de ona göre bir duvak seçebilirsiniz. Fazla makyajdan olabildiğince kaçınmanız daha iyi olur çünkü düğün esnasında fazla enerji harcamanız kapsamında terleyebilir ve bu da makyajınızın akmasına neden olabilir ve bu durum da sizi ciddi şekilde rahatsız edebilir.
 
 Stresle Başa Çıkabilirsiniz
 
Büyük günün heyecanına bağlı olarak oluşabilecek stresi en aza indirmek de bir oldukça önemlidir. Fazla stres yapıldığı takdirde düğününüz istediğiniz gibi geçmeyebilir. Dolayısıyla strese ve heyecana yenik düşmeden hayallerini kurduğunuz düğünün tadını çıkarmaya çalışın. Evlilik danışmanları özellikle düğünden önce çift adaylarının akşam yemeğini çıkmasını ve düğün için birbirlerini rahatlatmasını önermektedir. Romantik bir akşam yemeği eşliğinde birbirinizin stresini alacağınız ve düğün öncesi birbirinize katacaklarınız sizi oldukça rahatlatacaktır. Düğün esnasında oluşabilecek her aksiliğin düşünülmesi ve bunların engellenmesi adına her zaman yedek bir plan yapmak da fayda vardır. Bu sayede gözünüze güzel gelmeyecek ya da son anda ortaya çıkacak her sorunu hızlı ve hasarsız bir şekilde atlatmış olursunuz.
 
 Aileniz ile Konuşun
 
Düğünden önce aileniz ile konuşmanız ve onlardan destek almanız kendinizi rahat hissetmenize yardımcı olacaktır. Lüzumsuz ve gereksiz konuşmalardan uzak durmanız ise daima yararınızadır. Evden ayrılmanın, aileden uzak olmanın getireceği ve bunlardan dolayı siz de oluşabilecek tüm hisleri ailenizle ya da düğünden önce eşinizle yemeğe çıktığınızda konuşup içinizi dökmeniz büyük bir stresi ortadan kaldıracaktır. Aklınızdan geçen konuları, üzüntünüzü ya da heyecanınızı muhakkak ailenizle ya da sevdiklerinizle paylaşın. Bu sayede üzerinizdeki stresi atmanıza ve yakınlarınızın desteğini daha çok almanıza katkı verecektir.
 
 

Son Keşfet Yazıları