En Popüler Damatlık Modelleri Nelerdir?

En Popüler Damatlık Modelleri Nelerdir?

Damatlık seçimi, düğün hazırlıkları aşamasında belki de karar verilmesi en zor olan konulardan birisidir. Gelin adaylarımız yıllardır hayallerini kurdukları gelinlik modelleri içeresinde cebelleşirken, klasik damatlık modelleri içinde bu durum daha kolaydır. Damatlık seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; kumaş ve markadır.
 
Şayet düğün günü damatlık içerisinde terleyerek bütün gün rahatsız bir şekilde koşturmak istenmiyorsa, damatlık kumaşı seçimine ve de marka seçimine fazlası ile dikkat edilmesi gerekmektedir.
 
Marka kalitesinin iyi olduğu durumlarda rahat kumaş ve rahat model üretimi yapan damatlık markalarının tercih edilmesi gerekmektedir.
 
Damatlık Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Damatlık satın alımı yapılmadan önce nasıl birşey istediğinize karar vermeniz oldukça önemlidir. Damat bu konuda en iyisini bilmelidir.
 
Düğün Mekanı ve Gelinlik İle Uyumlu Olun!!!
Damatlığın seçiminden evvel mutlaka düğün mekanlarının seçimi yapılmalı daha sonra da gelinlik ve damatlık seçimi yapılmalıdır. Çünkü damatlığı ve gelinliğin renk ve tasarımı ile düğün salonu arasında bir bağlantı oluşması uyum sağlayacaktır .

En Popüler Damatlık Modelleri Nelerdir ?
1.Sarar
1944 yılından itibaren en çok tercih edilen damatlık markalardan biri Sarar markasıdır. Kaliteli kumaşları ve moda trendlerine uygun damatlık modelleri ile ön plana çıkmaktadır.
 
Sarar markasının damatlıkları incelendiğinde ; koyu renk modellerin yanında ayrıca beyaz tonlar da modellerin olduğu da görülmektedir. Koyu renkli damatlık modelleri ise daha çok tercih edilen modellerden olsa da açık renk damatlıklar da düğün konseptiyle daha çok tercih edilmektedir .
 
2. Kiğılı
Birçok düğ��n konsepti; elbise, aksesuar, ayakkabı gibi damat adaylarının ihtiyaç duyduğu hususlar Kiğılı mağazalarında bulunması mümkündür . Birçok damatlık modeli ve smokin modeli ile damat adaylarına şıklık sunan bir markadır. Son zamanının en önemli trendleri; mürdüm renk, mavi renk gibi farklı tonlarda ki damatlıkları ilgi görmektedir. .

3. Network
”Zamansız moda” ilkesi ile yola çıkan bu marka da tasarımların da şıklığı fazlası ile yansıtan bir firmadır. Bu konuda şık ve modern damatlıklar üretmektedir. Bu nedenle damatlık koleksiyonuna yeni modeller eklemeye çalışmaktadır. Fakat üretmiş oldukları damatlıkların modasının geçmeyecek şekilde yapılmasına da özen göstermektedir. Bu markanın tasarlamış oldukları damatlıkların, klasik çizgilerinin yanı sıra farklı model ceketlerle bir araya getirilmiş modelleri de bulunmaktadır. Klasik bir damatlık modeli gibi elbette smokin seçenekleri de bu markada tercih edilebilir .
 
4. Mazura
Kaliteli gömlek ile damatlıklarını tamamlamak isteyenler için “tek iğne” dikiş tekniği ile ön plana çıkmaktadır. Mazura damatlık modelleri daha çok dikiş farklılığı ile tercih edilmektedir. Smokin ve ceket pantolon modelleri de bulunan marka koleksiyonlarına her geçen gün yenisini eklemektedir.
 
Damatlık modelleri, damatlık markalarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Elbette smokin damatlıklar klas bir model olduğu için yine revaçta olan bir modeldir. Damatlık model seçimleri için ; gelinlik modeli ve düğün ya da nikah salonunun dizaynının bilinmesi ve göz önünde bulunması gerekmektedir.

Son Keşfet Yazıları