En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri

En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri

AŞKA DAVET: EN YARATICI DÜĞÜN DAVETİYESİ MODELLERİ

Hepimiz mutluluğun paylaştıkça çoğaldığına inanırız. Bu sebeple en özel günlerimizi en sevdiklerimizle paylaşmak isteriz. Hayatının muhtemelen en özel günü; düğünün. O muhteşem günün sevdiklerinde de iz bırakmasını istiyorsan işe yaratıcı bir düğün davetiyesi seçerek başlayabilirsin. Gelecekte çocuklarının dahi görüp hayran kalacağı bu davetiyeler, mutluluğunu ilan etmenin en estetik aracı olacak.

Yaratıcı bir mizaca sahipsen bunu hayatının her alanına yansıtmak istersin. Evlilik sektörü de senin gibi gelinlere hitap edebilmek için oldukça sıradışı düğün davetiyesi modelleri tasarlıyor. Her sezon davetiye kataloglarına birbirinden farklı, yeni ve yaratıcı modeller ekleniyor. Hazırsan; davetlilerini gülümsetecek, her gördüğünde seni heyecanlandıracak, büyük gününün asla unutmamasını hatta biraz da kıskanılmasını sağlayacak düğün davetiyesi fikirlerine birlikte göz atalım.

davetiye

Aşkınızı filizlendirin: Tohumlu düğün davetiyesi

Eşin ve sen çevreciliğiniz ile ön plana çıkıyorsanız harika bir haberimiz var. Tohumlu düğün davetiyesi modelleri. Özel olarak, yapısında tohumlar bulunan kağıttan yapılan bu davetiye, toprağa ekilip sulandığında yeşeriyor. Aşkınızı ölümsüzleştirmenin daha güzel bir yolu olabilir mi? Bırakın aşkınız filizlensin ve sizinle birlikte her daim büyümeye devam etsin.

davetiye

Düğün de yaparım, davetiye de!

Bütçe dostu ancak özel bir fikrimiz var. Davetiyeni kendin yapmaya ne dersin? Belki de klasik ucuz düğün davetiyesi alarak gerisini kendin halledebilirsin. Yazı puntosundan şekline, kullanacağın kağıdın özelliğine dek her şeyi kişiselleştirebilirsin. Örneğin biz parmak izi projesini çok sevdik. Yapımı ise çok kolay; eşin ve sen başparmaklarınızla kalp oluşturacak şekilde davetiyenizi damgalıyorsunuz. İki kişinin tek kalp olduğunu vurgulayan çok güzel bir fikir değil mi? Ayrıca sen ya da eşin resim yeteneğinize güveniyorsanız butik düğün davetiyesi tasarlayan atölyelerle birlikte çalışabilirsiniz. Mesleklerinize ya da hobilerinize atıf yapmanız da çok sevimli bir diğer seçenek. Mesela arkadaşların arasında Şirine denince akıllara sen geliyorsan neden bu espriyi düğün davetiyesinde de kullanmayasın? Instagram üzerinden pek çok butik firmaya ulaşabilirsin. Davetiye konusunda küçük atölyelerden büyük firmalara kadar pek çok seçenek bulman mümkün.

Çevreyi korumaya davetlisiniz!

İnsanlara çevre bilinci aşılayarak sosyal sorumluluk ile düğününe anlam katmak isteyenlerdensen güzel birkaç fikrimiz var. TEMA, WWF, Deniz Temiz gibi çevre ve hayvanları koruma derneklerinin pek çoğu davetiye seçeneklerini satışa sunuyor. Düğün davetiyesi fiyatları açısından diğer pek çok seçeneğe göre çok daha uygun olan bir alternatif. TEMA ise fidan davetiyeleri ile bu alanda bir adım öne çıkıyor. Düğünün için sen ve eşin, tüm katılanlar adına bir orman yaratmış oluyorsunuz. Ayrıca düğün davetiyesini ayraç olarak basan dernekler de var. Böylece davetlileriniz düğünden sonra bile davetiyelerinizi kullanabilirler. Aşkınız kitap sayfalarında yaşamaya devam ederken sen de doğaya katkıda bulunmanın huzurunu yaşayabilirsin!

Teknolojiye uyum sağlayanlar için: E-davetiye

Son zamanlarda bankalar hesap belgelerini e-posta olarak gönderiyor. Faturalarımız bile e-posta olarak geliyor. Sen de davetiyeni kağıt harcamadan online olarak gönderebilirsin. İster kendin tasarlayacağın, istersen size özel yaptıracağın bir görselle destekleyebilirsin. Böylelikle tüm koşturmacanın içinde düğün davetiyesi fiyatlarına ayıracağın meblağı düşünmek zorunda kalmazsın. Aile büyükleri bu fikri hoş karşılamazsa ağaçların kağıt elde etmek için nasıl yok edildiğini anlatmayı deneyebilirsin.

davetiye

Dedektif ruhlulara özel: Bulmacalı düğün davetiyesi

Gazete köşelerinde gördüğün bulmacaların bir gün düğün davetiyesine dönüşebileceğini düşünmüş müydün? Sadece bulmacayı çözenlerin mekan ve saat gibi ayrıntılara ulaşabildiği gerçekten ilginç bir seçenek bu. Ayrıca davetiyeyi alan kişi de kendini özel hissediyor. Biz oldukça eğlenceli bulduk. Ancak aile büyüklerinin ya da yaşı çok ileri olanların zorlanabileceğini göz önünde bulundurmalısın.

davetiye

Helyum yerine aşkla dolan balonlar

Düğün davetiyesi örneklerinin belki de en eğlenceli olanı balonlu modeller. İlk eline aldığında sıradan bir kart gibi görünen bu düğün davetiyesini açtığında, içinden şişirilmeye hazır bir balon çıkıyor. Kartı alan kişi balonu şişirdiğinde ise düğüne dair ayrıntıları okuyabiliyor. Üstelik üzerine not düşüp balonları düğüne getirmelerini isteyebilir, süslemede ya da toplu çekimlerde kullanarak harika kareler yakalayabilirsin!

davetiye

Mutluluk ülkesine vizesiz giriş: Pasaport düğün davetiyesi

Aşk ülkesine uçuyorsun; pasaportunu unutma! Eğer düğün davetiyesi kataloglarını inceliyorsan son yıllarda epey popüler olan pasaport şeklinde olanlarla karşılaşmışsındır. Kataloglarda özel yapımlardan daha ucuz düğün davetiyesi örnekleri bulabilirsin. Pasaport modelini seçerek hem yaratıcılığını konuşturabilir hem de seri üretim bir düğün davetiyesi seçtiğin için bütçeni koruyabilirsin.

Gişe rekortmeni bir aşk

Bir film afişi, özellikle de eşinle en sevdiğin aşk filminin afişinin size uyarlanmış hali düğün davetiyesi olsa hoş olmaz mıydı? Fonda eşin ve senin fotoğrafın, başrolde siz, yardımcı oyuncularda aileler. Düğün davetiyesi örneklerinin en keyiflilerinden biri. Bu filmin gişe rekorları kıracağına eminiz!

Aşkla şifa bulanlara!

Son senelerde ilginç düğün davetiyeleri arasında yerini almaya başladı, ilaç kutusu modeli. “Mutsuzluğa şifa bulduk, sizi de aramızda görmek istiyoruz” mottosuyla esprili bir davetiye tasarlayabilirsin. İçine, düğüne ait ayrıntıların yazılı olduğu prospektüsü koyun ve ilaç kısmına da isterseniz şeker yaptırın. Emin olun bu davetiyeyle davetlilerinize “ilaç gibi” geleceksiniz!

Yarın manşetlerde siz olacaksınız!

Gazetede sürmanşet verilmiş bir haber sizin aşk hikayeniz. En azından düğün davetiyenizde öyle olabilir. Alt başlıklarda düğünün ayrıntıları ve gerekli bilgiler verilirken en sevdiğiniz fotoğraflarınız da üstte davetiyenizi süsleyebilir. Son derece eğlenceli bir tasarım fikri olan bu modeli de seri üretim ucuz düğün davetiyesi seçenekleri arasında bulabilirsin.

davetiye

Bizimkisi bir aşk hikayesi

Düğün davetiyesi örnekleri arasında en kişiselleştirebileceğin model bu olsa gerek. Bir zaman çizelgesi üzerinde size özel anları gösterebilirsin. İlk tanıştığınız an, ilk dansınız, nişanınız ve en sonunda da düğün günününüz. Tarihleri de ekleyerek aşk hikayenizi kronolojik olarak anlattığın bu modelle davetlilerinizi epey etkileyebilirsiniz.

Takvimleri işaretleyin

Düğün gününün kalp içinde işaretli olduğu bir takvim hayal et. Takvim şeklinde bir düğün davetiyesini sevdiklerinle paylaşmak çok hoş olmaz mı? Çok duygulanacakları garanti! Yılın bir günü artık sizin gününüz. Artık her yıl o ayın o günü, davetlileriniz arasında senin ve eşinin günü olarak anılacak!

Son Keşfet Yazıları