Evde Nişan Yapacaklara Tavsiyeler

Evde Nişan Yapacaklara Tavsiyeler

Hayata adım atacağınız insanla birlikte güzel bir geceye adım atmak istediğiniz de yapmanız gereken bir takım aşamalar bulunuyor. En mutlu gününüzde güzel bir nişan organizasyonu yapmak, hayal edilenleri hayata geçirmek için dikkat etmeniz gereken birtakım noktalar bulunuyor . İlk önce bu tip evde nişan organizasyonlarda her şeyi planlı bir şekilde yapmak hata yapmamak için en hassas nokta . Evde nişan yapacaklar ; ikramlardan, davetli kişi sayısına, ikram edilecek hediyelere kadar bütün noktalarda her şey düzgün bir şekilde hazırlandığı zamanda hiç bir sorun kalmayacaktır. Evde Nişan Nasıl Yapılır? Nişan Töreninde Nelere Dikkat Edilmeli? Evde Nişan Töreni Yapılır mı?
 
Evde nişan yapacaklara tavsiyeler ise şöyle...
 
Davetli Sayısı
Evde yapılacak olan nişan törenleri , aile arasında, yapılacağı için ve alan küçük olduğu için nişan töreninde ilk önce evin kaç kişi kapasiteli olduğunun planlanması gerekiyor. Genelde evde ortamında gerçekleştirilecek olan söz ya da nişan törenlerinde minimum 20 kişi maksimum 30 kişi davet edilmesi gerekmektedir. Nişan törenlerine öncelik verilecek olan kişiler elbette en yakınlardır. Anne babalardan sonra diğer aile büyükleri de öncelikli sırada olmalıdır. Davetiye listesi bu açıdan çok önemli.
 
Nişan Töreni Teması
Evde nişan yapmayı planlayan çiftler ilk aşamada istedikleri ve arzu ettikleri nişan temasına kara vermeleri gerekmektedir . Nişan planlamasında konseptin belirlenmesi gibi durumlarda, hazırlıklar çok daha kolay bir şekilde yapılmaktadır . Evde düzenlenecek olan nişan süslemeleri hususunda kolaylık sağlanabileceği gibi giyilecek kıyafetten kurabiyelere , nişan tepsinden damat fincanına kadar, tüm hazırlıklar bu tema doğrultusunda kolaylıkla yapılacaktır. .Evde düzenlenecek olan nişan töreni için saç modellerine karar verilirkende nişan elbisesine ve de ev ortamına uygun bir saç modeli seçimi yapılmalıdır .
 
Nişanda Saç Modelinin Seçimi
Abartılı topuzlar yerine sade saçlar veya nişan için şık türban modelleri tercih edilebilir . Sade saç modeli, atkuyruğu ya da su dalgası açık saç modellerinden sizlere en uygun olanı tercih etmelisiniz. Evde nişan töreni için süslemeler de kullanılan benzer tonlarda, temaya ve elbiseler en uygun bir saç aksesuarı da tercih edilebilir .
 
Nişan Töreninde Dağıtılacak İkramlar
Evde yapılacak nişan törenlerinde verilen ikramlar genelde nişan pastaları , yaprak sarması ve böbreklerin yanında içecekler menü olarak verilmektedir. Bunun yanında en önemli noktalardan biri olan, nişan pastası da özenle seçilerek nişan töreninde yerini alacaktır.
 
aksesuarlar kullanabilirsiniz. Nişan törenin için konsept bir renk seçip, süslemeleri bu belirlediğin renge göre yapabilirsiniz. Mesela nişan elbisen ile
 
Nişan Süslemeleri
Nişan masası veya söz masası süslemelerinde kullanılmakta olan renkler aynı zamanda tüm atmosfer ile uyumlu olmalıdır . Nişan süslemelerinde birçok yerin dekoruna dikkat edilmelidir.
 
Evde düzenlenecek olan nişan töreni için nişan alanını süsleyecek olan nişan tepsisi de mutlaka temaya uygun olmalıdır.

Son Keşfet Yazıları