Gelin Çiçeği Nasıl Olmalı?

Gelin Çiçeği Nasıl Olmalı?

Her genç kızın hayali beyaz bir gelinlik giymektir. Beyaz, duru gelinlikleri süsleyen ışıltılı duvak ve çiçekler tam anlamıyla gelinliği tamamlar. Düğünün gerçekleşeceği mekâna uygun romantik, duru, naif, ihtişamlı gelinlikler seçilebilir. Bu gelinliklere uygun olarak gelin çiçeği seçmek en doğru olanıdır.
 
Rengârenk çiçeklerle bezeli gelin buketleri ( gelin çiçekleri ) tarihe karıştı ama gelin adayları ömürlerinde bir kez gelin olacakları ve en özel günlerini bu çiçek ile birlikte geçirecekleri için gelin çiçeği tamamen gelin adaylarının tercihine ve arzusuna bağlı olmalıdır. Ayrıca gelin çiçeklerinin rengi gelinliğin üzerinde hoş durmalı ve gelinliğin rengine uygun olmalıdır. Krem bir gelinliğe beyaz renk uygun düşmeyeceği gibi bembeyaz bir gelinliğe de krem renk bir çiçek ebetteki uygun düşmeyecektir. Çünkü gelinin üzerindeki en önemli detay gelinlik olduğu gibi gelin çiçeği de en önemli aksesuarlardan sadece bir tanesidir. Aynı şekilde nikâh ve düğün esnasında gelin çiçeği, gelinliğin önüne çıkacak kadar bir ihtişama sahip olmamalı kısaca göze batmamalıdır. Ancak asilliğinden ve şıklığından da gelin çiçeği asla taviz vermemelidir.
 
 
Gelin Çiçeği Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 
Düğününüz otantik bir ortamda gerçekleşecekse bu mekâna uygun çiçek buketleri tercih etmelisiniz, renk olarak soft renkler otantik mekân için kaçınılmazdır.
 
Kır düğünleri içinse minik papatya buketleri veya küçük çiçeklerden oluşan buketler tercih edilmeldir. Saray veya kasırlarda düğün yapılması planlanıyorsa şayet, bu düğünler için gelinlikler daha ihtişamlı ve özenle seçilmeli aynı şekilde buna uygun olarak ihtişamlı bir gelin çiçeği tercih edilmelidir. Zarif taşlarla bezenmiş bir gelin çiçeği buna uygun olabilir. İncilerle süslenmiş bir gelin çiçeği Saray ve Kasırlarda yapılan düğünler için oldukça uygun olacaktır.
 
Normal düğün salonlarında organizasyonsuz bir şekilde yapılan düğün törenlerinde ise kişiler tercihe bağlı sade veya ihtişamlı bir gelinlikle gelin olabilirler ve yine çiçekleri organizasyonlarına bağlı olarak sade, ihtişamlı, incilerle kaplı zarif çiçeklerle bezenen bir buket oluşturulabilir. Son zamanlarda gelinlere bakıldığı takdirde tek renk çiçek buketlerinin moda olduğu görülüyor. Düz kırmızı güllerle kombine edileceği gibi, daha zarif olan gelinlerimiz düz beyaz çiçeklerle gelinliklerini kombine ediyorlar. Modacılar, bu konuda farklı görüşlere sahipler. Ancak, son zamanda tek renk kırmızı güllerden oluşan buket ya da yalnızca beyaz renk farklı çiçeklerle bezenmiş bir gelin buketi gelini oldukça naif ve şık gösterdiği konusundan modacılar ve gelin adayları hem fikirler.
 
Damat İle Uyumuna Dikkat Edin
 
Gelinlik ve gelin çiçeği, düğünün konseptine uygun olmalı ve damat da gelin çiçeğine uygun bir kravatla kombine etmelidir. Ve ayrıca asla gelinlikten önce gelin çiçeği seçilmemelidir. Evlenecek olan gelinlerin saç modelleri, duvak, taç, gelinlik ve gelin çiçekleri birbirleri ile ahenk içerisinde olmalıdır. İhtişamlı bir topuza, Fransız model bir gelinliğe elbette ki papatya buketleri gelin çiçeği olarak kullanılamayacaktır. Sevgili gelinler, her şey gönlünüzce olsun. Evlenecek olan çiftlerimize bir ömür mutluluk dileriz
 

Son Keşfet Yazıları