Gelinlik Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Gelinlik Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Zorlu bir süreç olan evlilik hazırlıklarının belki de hem en keyifli hem de en meşakkatli olan kısmı gelinlik tercihidir. Pek çok soru ile karşı karşıya kalacağınız bu süreçte mantıklı ve akılcı davranmanız önemlidir. Gelinlik düğünden ne kadar önce alınmalı? Gelinlik alacaklara tavsiyeler gibi çok fazla başlığı belki sizler de okumuşsunuzdur. Unutmayın ki gelinlik alma sürecinde en önemli şey doğru araştırmadır.
 
Gelinlik alacaklara tavsiyeler adlı pek çok blog ve analiz sayfası okuduğunuza eminiz. Bunlar yetmezmiş gibi gelinlikçilerin neredeyse hepsini dolaşacaksınız. Evet dediğimiz gibi zorlu bir süreç ama doğru yönetildiğinde çok keyifli sonuçları olan bir süreçtir.
 
Gelin birlikte Gelinlik düğünden ne kadar önce alınmalı? Ucuz gelinlik nereden alırım? Kimlerle gelinlik almaya gitmeliyim? Gibi soruların cevaplarını arayalım. Bazı önerileri değerlendirelim.
 
Gelinlik Almadan Önce Yapılması Gerekenler
 
 
Gelinlik almadan önce yapılması gereken pek çok şey vardır. Bunlardan ana hatlarıyla bir genel değerlendirme yapmamız gerekirse;
 
1. Fikirlere Karşı Açık Olun:
 
Hayalinizdeki gelinliği bulabilmek adına açık fikirli olun. Önerilere ve yönlendirmelere açık tutun kendiniz. Lakin son kararda mutlaka kalbinizi dinleyin
 
2. Araştırmacı Olun, Araştırma Yapmaktan Vazgeçmeyin:
 
Dergiler, web siteleri ve Pinterest gibi ilham verici sitelere göz atın ve en sevdiğiniz gelinliği bulmak için biraz araştırma yapın. Ünlülerin gelinliklerini keşfedin. Ardından aralarındaki bağlantıyı bulun ve bir beğeni listesi oluşturun. Öncelikle hangi tür gelinlik istediğinize karar verin. Vücut tipinize göre doğru gelinlik türüne karar verin. Sevdiğiniz bazı stillerin ortak özelliklerini bulun ve randevunuz sırasında bir danışmanla düşüncelerinizi paylaşın.
 
3. Gelinlik Alışverişine Erken Başlayın, Son Aylara Asla Sıkıştırmayın
 
Birçok gelinliğin yapılması 4 ile 8 ayı bulabilmektedir. Ve gelinliğinizi teslim aldığınızda, gerektiğinde ayarlamalar ve aksesuarlar yapmak için zaman ayırmalısınız. Bu nedenle erken gelinlik seçimi olası tüm sorunlara karşı bir önlemdir.
 
4. Alışveriş Zamanı Yanınızda Götüreceğiniz Kişileri İyi Seçin
 
Bu çok hassas bir durumdur. Gelinlik alışverişine her sevdiğinizi götüremezsiniz. Zaten karışık olan kafanızı iyice karıştıracak size olumlu katkısı olmayacak kişileri götürmemelisiniz. Görüşleri sizin için gerçekten değerli olan en fazla 2-3 kişilik bir grupla gitmelisiniz. Götürdüğünüz kişilerin size doğruları söyleyeceğinden emin olduğunuz kişiler olmalıdır.
 
5. Önce Ucuz Olan Gelinlikten Başlayın
 
Öncelikle en ucuz gelinlik mağazasına gidin ve beğendiğiniz modeli deneyin. Hiçbir şey bulamazsanız, daha pahalı bir şey aramaya devam edin. Programınızda denediğiniz gelinliklerde olduğu gibi, önce size en uygun olanı deneyin. Belki aşırıya kaçmadan birini sevebilirsin.
 
6. Vücut Tipinize Uygun Gelinliği Seçin
 
İdeal bir gelinlik sadece sevdiğiniz gelinlik değildir. Öncelikle vücut tipinize uygun olmalıdır. Sonrasında mekâna ve düğün tarzına uygun olmalıdır. Vücut tipinizi iyi tanırsanız buna göre alışveriş yapmanız çok daha kolay olacaktır.
 
7. Gelinliğin Kumaşına Özen Gösterin
 
Renk ve süslemelerin yanı sıra kumaş da bir kıyafetin en önemli detaylarından biridir. Ve görünüşünüzün vücut şeklinize uygun olup olmadığı konusunda size birçok bilgi verir. İpek dantel, tafta ve jipüre motifleri ağır görünüyor ve vücudu şekillendiriyor. Görkemli bir gelinlik almak isteyenler sade, daha az gösterişli kumaşları tercih etmelidir.
 
8. Bütçenizi Belirlemeden Alışverişe Çıkmayın
 
Gelinlik alışverişi bir deryadır. Dolayısıyla mutlaka bütçenizi belirleyin. Üst limitinizi bilirseniz bu limite göre kendinizi durdurabilirsiniz.

Son Keşfet Yazıları