Bayburt Gelinlikçi

İyi bir tasarımcıyla unutulmaz bir gelinliğe sahip olmak için bidugun.com
Aranan İçerik Bulunamadı

* Yukarıda yer alan aramanıza benzer tahminlere göz atın.
* Yazım kurallarına uyarak daha genel aramalar yapmayı tercih edin.
* Aşağıdaki kategorilere göz atabilirsiniz.

Anasayfaya gitmek için tıklayınız.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Hizmet verdiğin alanda müşterilerin tekliflerini topla.

Her yıl 600 bin evlenecek çift, alanındaki hizmet verenleri arıyor. Siz de hemen aramıza katılın, hizmet arayanlar ile buluşun.

ÜCRETSİZ Firmanı Ekle

Tüm İlçeler Gelinlikçi

Tüm Şehirler Gelinlikçi

Gelinlik Firmaları ve Hizmetleri 

Gelinlik seçimi yapmak gelinler için çok zorlu bir süreçtir. Pek çok farklı model ve rengi bulunan gelinlikler arasından birini seçmek elbette zor olacaktır. Üstelik her kadının hayali bir gelinlik giymekken.
 
Her düğün kendine özgüdür ve bu durumda her gelin de kendi özgü güzelliğe sahiptir. Gelinlik seçerken istediğiniz modeli bulabilmek ve hayallerinizdeki kadar güzel bir gelinlik seçimi yapabilmek için Gelinlik Firmaları ve Hizmetleri size yardımcı olacaktır.
 
Aklınızda bir gelinlik modeli olabilir ve modeli diktirmek isteyebilirsiniz. Bu durumda ise tercih edeceğiniz gelinlik dikimi yapan terziye çok dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü bir elbiseyi bile baştan dikmek zorken gelinlik dikmek daha zordur ve işini iyi yapan gelinlik firmaları ve Hizmetleri ile çalışmanız sizin yararınıza olacaktır. 

Gelinlik Modelleri Arasından Nasıl Seçim Yapmalısınız? 

Gelinlik seçimi yaparken ilk olarak dikkat etmeniz gereken nokta vücut tipinizdir. Vücut tipinize uygun bir gelinlik seçmelisiniz. Ayrıca kendi tarzınızı yansıtacak farklı türde gelinlikler de tercihiniz olabilir.
 
Her gelinlik tipi her vücut tipine uygun değildir. Ancak vücut tipinizin nasıl olduğunu bilirseniz kendinize uygun bir gelinlik seçimi yapmanız da kolaylaşacaktır. Ayrıca bu sayede daha hoş bir görünüme sahip olacaksınız.
 
Kendi vücut tipinizin nasıl olduğunu biliyorsanız ya da artık öğrendiyseniz artık seçim yapma vakti geldi. Armut vücut tipi, kum saati vücut tipi, elma vücut tipi, dikdörtgen vücut tipi, ters üçgen vücut tipi gibi vücut tiplerine sahip olabilirsiniz. Gelinlik kesimi ve detaylarını buna göre seçmeniz daha estetik olacaktır.
 
Eğer tesettür gelinlik seçimi yapacaksanız vücut hatlarınızın ortaya çıkmamasına dikkat etmelisiniz ve buna göre bir seçim yapmalısınız. Ayrıca gelinlik seçimi yapacaksanız bu konuda uzman birinden destek almanız daha doğru olacaktır.
 
Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler
 
Gelinlik seçimi yapmak ne kadar heyecanlı olsa da zor ve uğraştırıcı bir süreçtir. Bu sebepten dolayı erkenden gelinlik aramaya başlamanız doğru olacaktır. Ayrıca gelinlik satın almaya çıkmadan önce gelinlik fiyatlarını etkileyen faktörleri bilmekte de fayda vardır.
 
Gelinliğin dikim şekline göre fiyatında mutlaka değişiklik olacaktır. Özel dikim ve hazır olmak üzere iki tür gelinlik vardır. Özel dikim gelinlikler hazır dikim gelinliklere göre daha pahalıdır çünkü özel dikim gelinliklerde işçilik daha fazladır.
 
Gelinliğin taşıdığı imza da yani tasarımcısı da fiyatını etkileyen faktörler arasındadır. Dünyaca ünlü olan markaların gelinliklerinin fiyatları elbette daha yüksektir. Bunun sebebi ise kullanılan malzemeler ve kaliteden kaynaklıdır.
 
Gelinliğin kumaşı ve işçiliği de yine fiyatını etkiler. Kullanılan aksesuarlar ve ve kumaşın türü gelinlik için önemlidir. İpek, Fransız danteli, işlemeli kumaşlar gelinliğin fiyatını artıran faktörler arasında bulunur.
 
Gelinlik seçimi yaparken bir kere gideceğiniz bir parçayı satın almak yerine kiralama seçeneğini kullanabilirisiniz. Satın almaya göre kiralamanın daha uygun fiyatlı olduğunu belirmek isteriz. Ancak büyük bir fark yoktur.
 
Bir de gelinliği aldığınız yer de yine gelinlik fiyatlarını etkileyen faktörler arasında bulunuyor.
 
Kiralık Gelinlik Nerede Bulunur?
 
Gelinlik fiyatlarında satın almak ve kiralamak konusunda çok fazla bir fark olmadığını söylemiştik. Günlük gelinlik kiralama fiyatları 1500 Tl ile 1600 TL arasında değişiklik gösterebiliyor. Ancak gelinliğin satın alma fiyatının 2000 TL olduğu bir gelinlik için kiralama fiyatı oldukça fazladır bu sebepten dolayı kiralamak yerine satın almayı tercih edebilirsiniz.
 
Her şehirde gelinlik mağazalarının yoğunlukta olduğu bölgeler vardır. Bu bölgelerden kiralık gelinlik bulabilirsiniz ya da satın alabilirsiniz. Gelinlik fiyatları 1000 TL'den 5000 TL'ye kadar yükselebiliyor.