Ankara Kır Düğünü

Ankara’da aradığınız fiyat ve özelliklere sahip kır düğünü bulmakta zorlanıyorsanız hemen sayfamızı ziyaret edin! Fiyat teklifi almayı unutmayın.
Aranan İçerik Bulunamadı

* Yukarıda yer alan aramanıza benzer tahminlere göz atın.
* Yazım kurallarına uyarak daha genel aramalar yapmayı tercih edin.
* Aşağıdaki kategorilere göz atabilirsiniz.

Anasayfaya gitmek için tıklayınız.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Hizmet verdiğin alanda müşterilerin tekliflerini topla.

Her yıl 600 bin evlenecek çift, alanındaki hizmet verenleri arıyor. Siz de hemen aramıza katılın, hizmet arayanlar ile buluşun.

ÜCRETSİZ Firmanı Ekle

Tüm İlçeler Kır Düğünü

Tüm Şehirler Kır Düğünü

Kır Düğünü
 
Evlilik, hayatın en özel anlarından biridir. Çocukluktan itibaren bu konu ile ilgili hayaller kurulmaya başlanır ve o gün her şeyin mükemmel olmasını isteriz. Bu anlamda pek kişinin hayali kır düğünü yapmaktır. Kır düğünü, görünüşü itibari ile salon düğününe göre daha sade ve şık görünmektedir. Günümüzde özellikle düğünlerde sadelik ön plana çıkar olmuş ve moda halini almıştır. Bu modanın yansıması da kır düğünü olmuştur. Kır düğünü özellikle doğayı ve doğa ile iç içe olmayı seven bireyler tarafından tercih edilmektedir. Salon düğünü gibi bir alan ile kısıtlı olmak istemeyen bu bireyler uygun açık ortamlarda kır düğünü yapmak isterler. Kır düğününün avantajları salon düğünü ya da otelde düğün yapmaya göre oldukça fazladır. Bunun yanında hava şartları gibi dezavantajları da mevcuttur. Kır düğünü yapmadan önce dikkat edilmesi gereken pek çok unsur vardır. Buna karşın uygun şartların bir araya gelmesi ile hayallerinizdeki düğünü gerçekleştirmiş olursunuz. 

Kır Düğünü Mekânı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Kır düğünü mekânı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur mekânın düğün sahiplerinin zevklerine uygun olup olmadığıdır. Kır düğünü açık hava ortamında yapıldığı için dış unsurlar oldukça ön plandadır ve bu unsurların dekoratif görünmesi düğün alanını daha çekici hale getirir. Örneğin etrafın güzel kokulu ve renkli çiçekler ile bezenmiş olması mekânı olduğundan daha bahar havasına sokmuş olacaktır. Aynı şekilde gece yapılan düğünlerde hoş ışıklandırmaların kullanılması ortama sıcaklık verecektir. Kır düğünleri daha çok kokteyl havasında geçen etkinliklerdir. Bu nedenle konuklar için hazırlanmış olan kokteyl masalarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Kokteyl masalarının düzenli ve ortama uygun oluşu düğün dekoru için önemli bir ayrıntıdır. Bir başka dikkat edilmesi gereken unsur mekânın müzik sistemidir. Ortamda kır düğününe uygun müziklerin seçilmesi oldukça önemlidir. Kır düğünlerinde seçilen müzikler salon düğününe göre daha soft ve daha sakin müzikler olmalıdır. Bunun dışında seçilen ikramların da oldukça yumuşak ve hafif yemekler olması gerekmektedir. Salon düğünlerinde ikram edilen ağır yemeklere karşılık kır düğününde sadelik ve hafiflik ön planda olmalıdır. Tüm bu unsurların bir araya gelmesi kır düğünün eksiksiz yapmaya yetecektir. 

Kır Düğününün Riskleri Nelerdir?

Kır düğünü için en büyük risk öncelikle hava durumudur. Kır düğünü genellikle yaz ayları için tercih edilse de düğün tarihleri aylar önceden alındığı için durum son ana kadar belirsizliğini korumaktadır. Yağmurlu gibi görünmeyen bir günde birden yağmur yağabilir ya da düğün saatinden önce yağan yağmur ortalığın çamurlanmasına neden olabilir. Kır mekânlarından en büyük risk alanın yağmurdan ya da aşırı sulamadan çamurlanmış olmasıdır. Yağmur haricinde rüzgâr yine düğün için büyük bir risktir. Özellikle gece soğuyan hava ile rüzgârın çıkması dekorların uçuşmasına sebebiyet verebilir.