Nikahta Ne Giysem Diye Düşünen Davetlilere Özel Stil Önerileri

Nikahta Ne Giysem Diye Düşünen Davetlilere Özel Stil Önerileri

Nikah en özel günlerden birisi. Böyle bir günde 2021 modası ile şık görünmek, her kadının isteğidir. Nikahta ne giysem diyen davetliler için doğru bir kıyafet seçimi önemlidir. Doğru bir kıyafet seçimi ise hem günün anlam ve önemine uygun bir kombinle, hem de kişinin kendi boyuna, bedenine ve genel olarak fiziksel özelliklerine göre kıyafet seçimiyle mümkündür. Bu yazımızda nikahta giyilecek kıyafet modelleri ile ilgili bilmek istediklerinizi derledik.
 
Nikaha Giderken Ne Giyilir?
Pandemiden dolayı düğünler yapılamıyor ancak nikah merasimleri belirli şartlar altında devam ediyor. Nikah günü yaklaştıkça da, bu önemli güne katılım gösterecek davetliler nikahta ne giyilir sorusunu sormaktalar. Erkekler rutine ayak uydurarak çoğunlukla takım elbise giydikleri için nikahta ne giysem diye düşünenler genellikle kadınlar oluyor.
 
Nikahta Ne Giysem? Doğru Kıyafet Modeli Nasıl Seçilir?
Nikahta giyilecek kıyafet modelleri ile ilgili iki önemli kriter olduğunu yazımızın başında belirtmiştik. Bunlar; söz konusu kıyafetin günün anlam ve önemine uygun olması ve aynı zamanda kişinin fiziksel beklentilerini karşılamasıdır. Bu tanımı daha da açarak nikahta ne giyilir sorusuna cevap olarak aşağıdaki kıyafet seçeneklerini sıralandırabiliriz;
 
l Nikah düğün kadar gösterişli bir merasim olmadığı için sade ve şık bir kıyafet seçilmelidir.
l Tercihinize göre beyaz, siyah, pembe, yeşil yada kırmızı renklerini kullanabilirsiniz.
l Ön ya da arka kurdeleli çok mini olmayan bir etek tercih edebilirsiniz. Kısa bir giyim tarzına sahip değilseniz, pötikare desenli siyah-beyaz bir etek hem bu senenin modasına, hem de nikaha uygun olacaktır.
l Eteklerinizi şık bir triko ile kombinleyebilirsiniz.
l Katılacağınız nikahta çok yakın akrabalık ilişkiniz varsa ağırlığınızı hissettirmek için saten elbiseler veya sade fakat şık detayları olan abiyeler arasından seçim yapabilirsiniz.
l Nikahta ne giysem derdine düşmüş olan genç yaştaki bayanlar için de önerimiz var. Pastel tonlarında şifon elbise, ekoseli kalem etek üzeri gömlek, kemerli bir tulum ve stiletto ayakkabı, klasik yaka belinde palet işlemeler olan lila elbise gibi kombinler nikahta giyilecek kıyafet modelleridir.
l Nikah törenlerinde küpe, kolye gibi takılar çok şık görünmeyi sağlıyor. Bu takıları seçtiğiniz kıyafetle kombinleyerek daha zarif bir görünüm elde edebilirsiniz.
l Küpe, çanta ve elbisede aynı renkleri kullanarak göz alıcı bir ahenk yakalayabilirsiniz.
l Saçlarınıza da mutlaka dikkat etmelisiniz. Çoğu zaman nikah törenlerinde doğal saç şekilleri daha şık görünmenizi sağlar.
En Şık Nikah Kıyafeti Nasıl Seçilir?
Nikahta ne giyilir sorusuna genel hatlarıyla cevap vermeye çalıştık. Beklenen gün yaklaşmadan önce küçük bir alışveriş yapmanızı öneririz. Bu alışverişte en şık nikah kıyafetini bulabilmek için mutlaka beden ölçülerinize uygun olmasını dikkat ediniz. Eğer kilo sorununuz varsa, kilonuzu gizleyen siyah bir model tercih edebilirsiniz.
 
Kum saati formunda bir vücuda sahipseniz balık kesim, diz hizasında biten bir elbise seçebilirsiniz. Açık renk favorinizse, bu durumda beyaz, lila, krem ve buz mavisi tonlarını tercih edebilirsiniz. Vücudunuz bu renkleri giymeye uygun. Baseniniz geniş fakat üst bölgeniz incecikse A kesim elbiseler, göğüs dekoltesi fazla olmayan tasarımlar ve kalın askılı kıyafetler bu vücut tipi için en uygun modellerdir. Tam tersi düm düz bir fiziğiniz varsa hatlarınızı kıvrımlı göstermek için iki parçalı modelleri veya kemerli elbiseleri giymelisiniz.
 
Son olarak nikahta ne giysem diyen büyük göğüslü hanımlar için önerilerde bulunalım. Büyük göğüsleri kamufle etmenin en kolay yolu bacakları ön plana çıkarmaktır. Özellikle kısa etekler ve derin yırtmaçlı elbiseler ile bu amacınıza rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çok ince bacaklarınız yoksa midi boy elbise modellerine de göz atabilirsiniz.

Son Keşfet Yazıları