Otelde Düğün Yapmanın Ayrıcalıkları Nelerdir?

Otelde Düğün Yapmanın Ayrıcalıkları Nelerdir?

Düğün yapacaklar için çok iyi bir yer alternatifi olan otel düğünleri günümüzdeki birçok yeni evlenen çiftler tarafından tercih ediliyor. Otelde düğünlerinin normal düğünlere göre daha gösterişli olması yakın zamanda evlenecek kişileri dikkatini üstüne çekmiş durumda. Otel düğünlerini yapanlar için en iyi avantaj hem organizasyon hem fotoğrafçı hem de mekan tek bir yerden sağlanır yani bazı oteller bu imkanların hepsini sağlayarak kullanıcıların hem zamandan tasarruf etmesini hem de düğün masraflarından tasarruf etmesini sağlar. Bunların yanı sıra otel düğünlerinde birçok konseptin evlenecek çiftlere sunulması da otel düğünlerinin tercih edilmesi ihtimalini arttırıyor.
 
Çoğu zaman otel düğünlerinde siyah beyaz konseptinin ve mevsimlik konseptleri günümüzde diğer konseptler ile kıyaslandığında açık ara fark ile daha çok tercih ediliyor. Otel düğünlerinin ucuz olması ve paketler haline sunulması kişilerin ise bunların arasından tercih yapabilme imkanının verilmesi ise çiftleri otel düğününlerini daha çok tercih etmesinde rol oynuyor. Otel düğünü yapacakların otel için randevuyu birkaç ay önceden almaları en iyi seçenektir. Aksi halde son günlerde randevu almaya çalışır iseniz otel böyle bir imkanı o zaman aralığında sağlayamayacak olabilir. Bunların yanı sıra oturma planı da düzenlenmelidir. Düğünlerin en önemli faktörlerinden birisi ise misafirlerdir bunun için davetiye sayınızı çok iyi ayarlamalısınız veya davetli sayınıza göre bir başka büyüklükte otel seçimi yapabilirsiniz.
 
Otel Düğünlerinin Artıları Nelerdir ?
 
- Davetli sayısı bellidir 
- Uzaktan gelenler için konaklama imkanı 
- Hazırlık odaları olması 
- Mevsimler için farklı konseptler 
- Uygun fiyat
 
Otel Düğünlerinin Eksileri Nelerdir ?
 
- Sınırlı bir alan 
- Bazı sınırlamalar 
- Otel kuralları gereği bazı engeller 
 
Otel düğünlerinin fiyatları bazı unsurlara göre değişim göstermektedir. Örneğin davetli sayısına göre ücret artıp azalmaktadır.Otel düğünleri için hizmetlilerin olması da düğün sırasında birçok şeyi kolaylaştırıyor. Sunduğu hizmetler ile de hem çiftlerin hem de misafirlerin işlerini kolaylaştırıyor. Otel düğünlerinde hizmetliler ikramlar vb. işleri ayarlayarak çiftlerin birçok işi dert etmemenizi yardımcı olur. Ses ve ışık sistemi de paketlere dahil olduğu için onlar içinde ekstra bir ücret ödemenize gerek kalmaz.
 

Son Keşfet Yazıları