Sağlıklı Bir Evlilik İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sağlıklı Bir Evlilik İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar


Sağlıklı bir evlilik için dikkat etmeniz birçok husus vardır. Siz farkında olmadan birçok hata yapıyor ya da bir şeyleri yapamıyor olabilirsiniz. Bu durumda evliliğiniz sarsıntıda olabilir. Sağlıklı ve uzun süre devam eden evlilikler için dikkat edilmesi gereken altın kurallar vardır. Bu kurallara dikkat ettiğiniz sürece uzun süreli bir evlilik yaşayabilirsiniz. İşte evlilikte dikkat edilmesi gereken 5 Altın husus;
 
Sorunlarınızı Kendi Aranızda Çözmeyi Deneyin
Sağlıklı Bir Evlilik İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 
Evlilik 2 kişiliktir. Sonradan çocuklarla beraber daha geniş bir aile olunur. Evliliğinizde sorunlar ve tartışmalar yaşamanız oldukça normaldir. Fakat bu sorunları aile dışına aktarmamalısınız. Eşinizle olan sorununuzu bir başkasına aktarmak pek sağlıklı bir davranış değildir. Eşinizle olan sorununuzu ona aktarın ve beraber çözmeye çalışın. Aile içine sorunlardan dolayı dahil olan her birey sizin huzurunuzun kaçmasına neden olabilir. Böyle durumlarda ilk olarak kendi aranızda konuşun ve çözmeye çalışın.

 
Olumsuzlukları Sürekli Dillendirmeyin
Sağlıklı Bir Evlilik İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 
Evlilikte karşılaşılan en büyük sorunlardan bir diğeri ise önceden yaşanan sorunların sürekli dile getirilmesidir. Bu durum ilişkiler için oldukça tehlikelidir. Evliliğin bitmesine kadar yol açabilir. Önceden yaşanan bir problemin sonradan tekrar açılması oldukça yanlış bir durum. Problemleri böyle yeniden açarak yeni bir tartışma konusu doğurmuş olacaksınız. Bu durumda sürekli devam eden tartışmalar olacak ve aile içi huzurunuz kaçacaktır. Bunun için eskiden olan tartışmaları zamanında çözerek kapatın. Her ne olursa olsun sonradan dile getirmeyin.
 

Cinselliğinizi Aksatmayın
 
Sağlıklı Bir Evlilik İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 
Evli çiftlerin yaptıkları en büyük yanlışlardan bir diğeri ise kendilerini birbirlerinden ayrı koyarak cezalandırmalarıdır. Yaşanan tartışmalar sonrasında ayrı yataklarda uyuyarak kendinizi cezalandırmanız çok yanlış. Birbirinize sinirli olabilirsiniz. Bunun için ayrı uyumanıza gerek yok. Gece güzel vakit geçirerek mutsuzluğunuz aniden ortadan kalkabilir. Ayrı kalmanızı sağlayarak aranızdaki mesafenin daha fazla açılmasına izin vermeyin.
 

Birbirinize Zaman Ayırın
Sağlıklı Bir Evlilik İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 
Boşanmaların en büyük nedenlerinden bir tanesi, eşlerin birbirlerine ilgisiz olmalarıdır. İlgisiz eşe sahip olan bireyler evlilikten tat alamazlar. Bu durumu empati yaparak kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Huzursuz bir evlilik yaşamamak için eşinize ilgi gösterin ve ona zaman ayırın. Sohbet etmeniz için akşam yatağa gitmenize gerek yok. Gün içerisinde zaman ayırın ve sohbet edin. Beraber dışarıya çıkın, gezin, yemek yiyin. Beraber vakit geçirmek, aranızdaki bağın daha kuvvetli olmasını sağlayacaktır.
 

Sevginizi Dile Getirin
 
Sağlıklı Bir Evlilik İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
İnsanların sevgilerini gösterme biçimi farklıdır. Herkeste farklı olan bu duygu, muhtemelen sizde de farklı şekilde seyrediyordur. Evlilikte eşinize sevginizi göstermelisiniz. Ben onunla evlenerek bunu gösterdim zaten dememelisiniz. Eşinize seni seviyorum diyebilir ya da hoşlandığı eşyaları alabilir veya onu bir akşam yemeğine çıkarabilirsiniz. İlişkide sevgiyi göstermek çok önemli. Sevgi olmayan ilişkilerde sağlıklı durumların beklenmesi imksansızdır. O yüzden eşinize sevginizi anladığı dilden göstermelisiniz.
 

Son Keşfet Yazıları