Ankara Tarihi Mekanlar

Tarihi mekanlarda çekim yapmak ve en güzel gününze bir anı daha eklemek istiyorsanız hemen iletişime geçin
Aranan İçerik Bulunamadı

* Yukarıda yer alan aramanıza benzer tahminlere göz atın.
* Yazım kurallarına uyarak daha genel aramalar yapmayı tercih edin.
* Aşağıdaki kategorilere göz atabilirsiniz.

Anasayfaya gitmek için tıklayınız.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Hizmet verdiğin alanda müşterilerin tekliflerini topla.

Her yıl 600 bin evlenecek çift, alanındaki hizmet verenleri arıyor. Siz de hemen aramıza katılın, hizmet arayanlar ile buluşun.

ÜCRETSİZ Firmanı Ekle

Tüm İlçeler Tarihi Mekanlar

Tüm Şehirler Tarihi Mekanlar

Tarihi Mekanlar
 
Eğer sizde düğününüze farklı bir hava katmak ve tarihe şahitlik etmiş mekanlarda yeni bir tarih yazmak istiyorsanız bidügün.com sizler için en iyi mekan önerileri ile karşınızda !
 
Otantik sever ve eski çağlara âşık bay, bayanlar ( çiftler için ) için tarih kokulu mekânlarda düğün törenlerini gerçekleştirmek elbette ki hayal değil. Ülkemiz içerisinde doğal pek çok güzelliği barındırdığı gibi tarihi ve kültürel anlamda da çok sayıda mekâna ev sahipliği yapar. Kasırlar ve saraylar düğün severlerin vazgeçilmez mekânları arasındandır. Bunlar arasında müze olarak kullanılan mekânlar olduğu gibi düğün törenleri, cemiyetler için rezerve edilen mekânlar da mevcuttur.
 
 
Gelin ve damat adayları hayatlarının en güzel en özel gününü bu ihtişamlı, otantik mekânlarda geçirerek, unutulmaz anlara bir yenisini daha eklemiş oluyorlar. Tarihi mekanlar çoğu zaman köşk, ve yalı gibi ve tarihi bir hayli dolu olan yerlerdir. Paşaların eski konakları tarihi mekanlarda düğün yapmak isteyenlerin  tercih edebileceği tarihi mekanlar arasında yer almaktadır. Ancak bu konaklar yeteri kadar büyük olmadığı için kapasitesinin davetlileriniz için yeterli olup olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz.
 
Ülkemiz tarihi mekan konusunda çiftlere pek çok alternatif sunmaktadır. İstanbul, Hatay, Bursa gibi tarih kokan şehirler tarihi mekânlarda düğün yapmak için oldukça elverişli şehirlerarasında yer alır.
 
İstanbul’da Sait Halim Paşa Yalısı, Fuat Paşa Yalısı, Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi, Sakine Hanım Köşkü gibi yerler bulunurken; Hatay’da; Antikhan Konuk Evi, Sultan Sofrası, Bursa’da; Mudanya Tarihi Sosyal Tesisi ve Tarihi Merinos İstasyonu gibi yerler bulunmaktadır.
 
Şüphesiz tarihi mekanlar da düğün yapmak isteyen çiftlerin ilk tercihi tarihi binlerce yıla dayanan ve dünyanın başkenti olarak adlandırılan İstanbul şehridir. Boğazın dibinde bulunan ve birbirine komşu olan bu yalılar da yapılan düğünlerde doğru bir mevsim de düğün yapmaya özen göstermelisiniz. Şayet kış mevsiminde düğün yapacaksanız, mekanın kapalı olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü kışın denizde oluşabilecek ufacık bir dalga bile misafirlerinizi ıslatabilir ve yağmurun azizliğiyle karşılaşabilirsiniz.
 
Tarih kokan, hayalleri süsleyen tarihi mekânlarda düğün yapacak olan çiftlere bir ömür mutluluk dileriz.