Vizesiz Balayına Gidilecek Yerler

Vizesiz Balayına Gidilecek Yerler

Vizesiz balayına gidilecek yerler arasında özellikle vize prosedürleriyle uğraşmak istemeyenler için oldukça önemli bir konu. Çiftler hayallerindeki düğünden sonra hiç şüphesiz ki bu düğünü taçlandıracak ve baş başa kaliteli zamanlar geçirmek adına balayına giderler. Balayı, evlendikten ya da düğünden sonra çiftlerin baş başa vakit geçirecekleri bir yere gitme durumudur. Her ne kadar günümüzde balayı daha çok bir tatil yeri olarak düşünülse de aslında evlilik hayatının ilk dönemlerini kapsayan bir süreçtir. Bu sürecin sağlıklı ve güzel geçmesi ise yapılacak doğru plana bağlıdır.

Vizesiz balayına gidilecek ilk yerler arasında akıllara Maldivler gelir. Tropikal iklimiyle, bembeyaz kumsallarıyla, oldukça şeffaf sularıyla ve Hindistan cevizi ağaçlarıyla adeta dünyadaki cenneti andırır. Baş başa oldukça sakin ve huzurlu bir balayı geçirmek isteyenler için ilk adres Maldivler’dir. Ardından Seyşeller gelir. Göz kamaştıran plajlarıyla, tarih öncesi dönemlere ait ormanlarıyla, oldukça nadir rastlanılan endemik bitki örtüsüyle ve temiz havasıyla oldukça popüler yerlerden birisidir. Özellikle Uzak Doğu isteyenler için Hong Kong adeta bir cennettir. Doğanın ve modernleşmenin iç içe bulunduğu Hong Kong’da yılın hangi zamanı giderseniz gidin hava sizi hep aynı samimiyetle karşılayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken durum ise alışverişin pahalı, yeme ve içmenin ise oldukça ucuz olduğudur.
 
Sorunsuz Bir Balayı İçin Doğru Plan
Sorunsuz bir balayı için doğru plan yapmak her zaman için dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Eğer hayallerinizdeki balayını gerçekleştirmek istiyorsanız en ince ayrıntısına kadar düşünerek planlamanız gerekir. Gideceğiniz ülkeden kalacağınız yere kadar, gezeceğiniz mekanlardan alışverişe kadar her bir detayı planlamanız olası sorunlarla karşılaşmaktan sizi alıkoyacaktır. Yine de her ihtimale karşı planla olmayan bir sorun yaşamamak adına B planınızın da olması önerilir.

Her şeyden önce balayı planını bütçenize göre ayarlamanız en önemlisidir. Daha öncesindeki düğün masraflarını da ele alarak size en uygun planı yapmalısınız. Bunun en sağlıklı yolu da erken rezervasyonları, indirimli uçak biletlerini ve tur fırsatlarını yakından takip etmektir. Her ne kadar balayını bir kere yapacağınızı düşünüyor olsanız da unutmayın ki harcamaları uzun bir süre ödemek durumunda kalacaksınız. Balayı planını sadece kendiniz değil eşinizle birlikte yapmanız ona gösterdiğiniz değer açısından da oldukça önemlidir. Balayı planının ikinizin de zevk alacağı şekilde planlamak, daha unutulmaz anılar yaşamak adına faydalıdır.

Balayını Unutulmaz Kılmak İçin Fotoğraf Çekmek

Balayını unutulmaz kılmak için fotoğraf çekmek ilerde sürekli bu muhteşem zamanları hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Hem gittiğiniz ülkede gezdiğiniz yerlerin hem de beraber fotoğraflarınızı çekmek sizi çok daha mutlu edecektir. Ölümsüzleştirmek istediğiniz her anı fotoğraflamayı unutmayın. Mutlu olduğunuz her anı fotoğraflamak ileride kendinize bırakacağınız en güzel hediyelerden birisi olacaktır. Böylelikle ne kadar anlamlı ve keyifli bir balayı geçirdiğinizi daima hatırlayabileceksiniz.

Son Keşfet Yazıları